W poniedziałek, 4 października oficjalnie zostanie otwarte nowe przedszkole i żłobek przy ulicy Sikorskiego w Siewierzu.

Uroczysta inauguracja obiektu rozpocznie się o godzinie 16. Budynek jest jedną z najnowocześniejszych budowli tego typu w Polsce. Zaprojektowano go w nowoczesnym stylu. Choć jest to jeden budynek, tak środek podzielono na część przedszkolną i żłobek.

Koszt jego budowy wyniósł 17,4 miliona złotych. Zdecydowaną większość pokrył samorząd miasta i gminy Siewierz (13,85 mln). Pozostałe środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii czy środków rządowych.

Za projekt nowego przedszkola i żłobka odpowiada Paweł Grzybek. Wykonany został z kolei przez konsorcjum firm STB oraz KROMAR. Ma ono powierzchnię użytkową ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych z przeznaczeniem dla 200 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Na terenie znajduje się plac zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Ma on prawie 1000 metrów kwadratowych. Przedszkole zostało także w pełni dostosowane dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Ukończono prace przy budowie nowego przedszkola i żłobka