Trwa budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. W związku z tym wykonawca konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A., informuje, że 24 maja zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w tym regionie. Dlatego też na kierowców czekają zmiany organizacji ruchu i związane z tym utrudnienia.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dojazdu od strony Siewierza (odcinek Siewierz-Poręba-Zawiercie-Kromołów). Tymczasowa organizacja ruchu będzie polegała na obustronnym zwężeniu drogi w miejscu tworzenia przejścia dla zwierząt oraz jednostronnym zwężeniu drogi wzdłuż prowadzonych robót przy istniejącej drodze krajowej nr 78.

Zmiany mają obowiązywać przez okres 6 miesięcy.

Cel inwestycji

Obwodnica Poręby i Zawiercia pobiegnie wzdłuż DK78 przez powiaty będziński i zawierciański oraz przez miejscowości Siewierz, Poręba, Łazy, Zawiercie i Ogrodzieniec. Dwujezdniowa obwodnica Poręby i Zawiercia połączy się z funkcjonującą już obwodnicą Siewierza. DK78 komunikuje sąsiadujące miejscowości m.in. z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Trasa umożliwi ominięcie śródmieści, a tym samym zapewni poprawę warunków życia mieszkańców. W szczególności zredukuje uciążliwości powodowane ruchem samochodowym – głównie pojazdów ciężarowych.