Od poniedziałku, 14 września ulica Piłsudskiego w Zawierciu, na odcinku od ronda z ul. Leśną do skrzyżowania z ul. Źródlaną i Senatorską, została całkowicie wyłączona z ruchu samochodów. Utrudnienia potrwają do zakończenia prac remontowych.

Objazd w kierunku ulicy Łośnickiej zostanie poprowadzony ul. Leśną w prawo w ul. Sienkiewicza i dalej w ul. Równą. W tym etapie będzie otwarte dla ruchu skrzyżowanie ul. Senatorskiej z ul. Źródlaną – ruch będzie możliwy od strony ul. Senatorskiej prosto i w prawo, od ul. Źródlanej prosto i w lewo, od ul. Łośnickiej w prawo lub w lewo.

Trwa remont ulicy Piłsudskiego - fot. UM Zawiercie
Trwa remont ulicy Piłsudskiego – fot. UM Zawiercie

Przejezdne będzie również pobliskie rondo (z wyłączeniem zjazdu w kierunku ul. Łośnickiej). Ulica Piłsudskiego (w pozostałym zakresie), ulica Łośnicka oraz ulica Filaretów w dalszym etapie realizacji inwestycji będą zawężane fragmentami do połowy szerokości jezdni. Na zawężonych odcinkach drogi będzie wprowadzana sygnalizacja świetlna (ruch wahadłowy) lub zastosowane zostanie ręczne kierowanie ruchem. Za utrudnienia przepraszamy.

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych (80% wsparcia). Wkład własny zabezpieczają Powiat Zawierciański i Miasto Zawiercie.