W poniedziałek, 21 września w Zagłębiowskiej Mediatece rozpocznie się Fantastyka 2020. W ramach wydarzenia odbędą się dyskusje, spotkania, warsztaty i projekcie filmowe, które pozwolą zobaczyć kolor magii i poczuć ozonowy zapach unoszący się po wystrzale z blasera.

To będzie naprawdę niesamowity tydzień. W Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu odbędzie się Fantastyka 2020, czyli wydarzenie mające na celu spełnienie czytelniczych i rozrywkowych oczekiwań wszystkich fanów literatury fantastycznej z Sosnowca i okolic.

W ramach wydarzenia zaplanowano: panel dyskusyjny dotyczący miejsca fantastyki w głównym nurcie kultury, spotkanie autorskie z popularnym pisarzem, warsztaty literackie dla aspirujących i początkujących pisarzy, praktyczne zajęcia szycia własnego grymuaru, pokaz filmów fanowskich, czteroczęściową projekcję dystopijnych wizji przyszłości zabarwionych australijskim klimatem oraz spotkania dla miłośników gier RPG i planszowych.

Gośćmi wydarzenia będą: Anna Kańtoch, Piotr W. Cholewa, Michał Cholewa, Sonia Draga, Agnieszka Włoka, Jakub Ćwiek. Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fantastyka 2020 rozpocznie się w poniedziałek, 21 września o godz. 18:00 od panelu dyskusyjnego „Miejsce fantastyki w głównym nurcie literatury”. We wtorek, o godz. 18:00 odbędą się warsztaty „Tworzenie własnego grymuaru”.

Kolejnego dnia, od godz. 15:30 do 17:55, zaplanowano projekcje filmowe. W programie prezentacja Karola Kućmierza i projekcje filmów: Severus Snape and the Marauders | Harry Potter Prequel. Następnie, o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie dla miłośników gier RPG.

W czwartek, o godz. 17:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach literackich z Michałem Cholewą „Arkana Pisania”, a w piątek w spotkaniu autorskim z Jakubem Ćwiekiem.

Ostatniego dnia, 26 września w ramach wydarzenia finałowego odbędzie się maraton filmowy. Filmy wyświetlane będą pomiędzy 10 a 18:00. To jednak nie koniec atrakcji! Od godz. 15:00 do 20:00 zaplanowano wydarzenie prowadzone przez Stowarzyszenie Trzy Plansze.

Ponadto, od 21 września do 23 października, na terenie Zagłębiowskiej Medioteki podziwiać będzie można wystawę pokonkursową pt. „Inicjały i bordiury – tajemne słowa książkowe”.