We wtorek, 24 maja w Zawierciu odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystością nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. Planowane są utrudnienia w ruchu.

24 maja na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbędzie się uroczystość Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 2022 wraz z przekazaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

W związku z organizacją uroczystości w godzinach 10:00-15:00 nastąpi zamknięcie ulic: Piastowskiej, a także Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leśną do numeru 12 (tj. okolic parkingu przy parku miejskim), wobec czego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

– Kierowcy są proszeni o to, by nie parkować tam samochodów – zarówno w poniedziałek (23 maja), jak i we wtorek (24 maja). Prosimy o wybranie alternatywnych tras – apelują przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu.

Zawierciański Piknik Strażacki

A już w najbliższą sobotę, 28 maja odbędzie się Zawierciański Piknik Strażacki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12 na stadionie. Przygotowano wiele atrakcji i zabaw dla mieszkańców.

W programie m.in.: zawody na torze przeszkód dla zawodowców (tor TFC)  i amatorów (w tym mini tor dla dzieci), pokazy ratownictwa drogowego (cięcie samochodu) i pierwszej pomocy (na fantomach), warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych (tzw. pokazy na domkach), pożarów oleju jadalnego, pyłów, pokazy sprzętu strażackiego, prezentacja i parada samochodów strażackich ulicami Zawiercia (godz. 18), przyjazd mobilnego trenażera ogniowego (jedynego w Polsce) z KW PSP Kraków, wystawa zabytkowych samochodów oraz umundurowania strażackiego, prelekcje dotyczące bezpiecznych wakacji, akcja znakowania rowerów, prezentacja podnośników i drabin, zawody w cięciu piłą „moja-twoja”, zabawa z sikawką, przenoszenie jajka za pomocą narzędzi hydraulicznych i inne.

Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, dmuchańców i popcornu dla dzieci, konkursów, czy malowania twarzy.