W piątek, 16 kwietnia na drodze S1 w Mierzęcicach doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby.

Do zdarzenia doszło ok. 6:30. – W zdarzeniu brało udział pięć samochodów, w tym dwa pojazdy ciężarowe, bus, samochód osobowy oraz ford galaxy z przyczepą campingową. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana – informuje st. sierż. Marcin Szopa, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadący drogą S1 w kierunku Siewierza kierowca forda, który ciągnął przyczepę kempingową, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód volkswagen. Policja ustala dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia. Niestety, śmierć poniosła 29-letnia kobieta wraz ze swoim 3-miesięcznym dzieckiem. Kilka osób jest rannych.

– Obrażenia, jakich doznała kobieta i jej kilkumiesięczne dziecko okazały się śmiertelne. Poza ofiarami śmiertelnymi w zdarzeniu ucierpiało jeszcze 6 innych osób, które trafiły do pobliskich szpitali – mówi st. sierż. Marcin Szopa. – Aktualnie będzińscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – dodał.

Na miejscu prowadzone są czynności z udziałem wszystkich służb. Droga jest nieprzejezdna. Wyznaczono objazdy przez DK 78. Działania mogą potrwać kilka godzin. – Ten odcinek trasy S1 jest newralgicznym miejscem na będzińskich drogach, wcześniej dochodziło już na nim do wypadków śmiertelnych – dlatego jadąc tą trasą zachowaj szczególną ostrożność i uważaj na siebie i innych – apelują policjanci.