KMP Sosnowiec zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który przez internet próbował nakłonić czternastolatkę do spotkania, podczas którego miałby uprawiać z nią seks.

Mieszkaniec Mysłowic poinformował policjantów, że 36-letni mężczyzna od jakiegoś czasu koresponduje z dorosłą kobietą, która w internecie podała się za czternastolatkę. – Mężczyzna był przekonany, że wymienia wiadomości z dzieckiem. W korespondencji próbował nakłonić dziewczynkę do spotkania, podczas którego miałby uprawiać z nią seks – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Pedofil przyjechał do Sosnowca

Kiedy pedofil przyjechał do Sosnowca na umówione spotkanie, został zatrzymany. W toku dalszych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania składania czternastolatce propozycji obcowania płciowego.

36-latek na czas prowadzenia postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 2 lat więzienia. – Mężczyzna w przeszłości był już karany za inne przestępstwa. Czynności w sprawie trwają – dodała rzeczniczka sosnowieckiej komendy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Miała pracować w lokalu gastronomicznym, a wylądowała w agencji towarzyskiej