Teatr Zagłębia w Sosnowcu mimo trwającej pandemii koronawirusa nie zwalnia tempa i na swojej platformie VOD w okresie ferii zimowych planuje transmisje spektakli dla całych rodzin.

Teatr Zagłębia pożegnał rok 2020 sukcesem swojej platformy VOD. W ciągu zaledwie miesiąca udało się zgromadzić ponad dwutysięczną publiczność. Widzowie mieli okazję zobaczyć transmisje na żywo takich spektakli jak: „Opowieść wigilijna”, „Horror szał”, „Nowa Księga Dżungli”, „Ślub” oraz „Tartuffe”.

– Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy ponownie nawiązać kontakt z naszymi widzami – nawet jeśli odbyło się to taką kompromisową, zapośredniczoną przez ekran, drogą. Pozytywem obecnej sytuacji jest fakt, że dzięki internetowi nie ogranicza nas już przestrzeń i na transmisje naszych spektakli „dotarli” widzowie z całej Polski – zaznacza Filip Jałowiecki z działu programowego Teatru Zagłębia.

Warsztaty dla dzieci w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

Spektakle dla całych rodzin i warsztaty

Instytucja kontynuuje swoją działalność na VOD i w okresie ferii zimowych planuje transmisje spektakli dla całych rodzin. Będzie to „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala oraz ciesząca się ogromną popularnością „Opowieść wigilijna” w reż. Justyny Łagowskiej. Oprócz przedstawień na czas ferii teatr przygotował również ofertę warsztatową.

– Przygotowaliśmy dwa rodzaje warsztatów, podczas których zaprosimy uczestników do obserwacji zmienionego pandemią świata. Na zajęciach wykonamy rozmaite ćwiczenia warsztatowe – zarówno teatralne, jak i z pola muzyki czy sztuki. Głównym tematem zajęć będzie zmiana – opowiada Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

Warsztaty otwarte na podstawie „Opowieści wigilijnej” skierowane będą do osób chcących eksperymentować, lubiących teatr i sztukę. Z kolei warsztaty aktorskie zostały przygotowane dla dzieci i młodzieży, która pragnie spróbować swoich sił na scenie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Teatr Zagłębia działa w sieci. Przygotowano dla widzów platformę VOD