29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty. Powodem zmiany terminu jest wprowadzona przez rząd narodowa kwarantanna. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra w tym roku 31 stycznia.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niezmiennie od 1993 roku organizowane były na początku stycznia – w początkach fundacji tuż po Nowym Roku, ostatnio zwykle w drugą niedzielę stycznia.

W tym roku po raz pierwszy w 29-letniej historii zbiórek termin finału został niemal w ostatniej chwili przesunięty. Planowany na 10 stycznia 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia.

Finał WOŚP przesunięty. Powodem narodowa kwarantanna

Powodem zmiany terminu jest trwająca kwarantanna narodowa i związane z nią obostrzenia. – Jesteśmy w kontakcie ze sztabami i praktycznie wszystkie bardzo dobrze rozumieją naszą decyzję. Przyznają, że to dla nich dobra informacja, bo w obecnej sytuacji ciężko byłoby zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia – tłumaczy Anna Orzech, rzeczniczka prasowa WOŚP.

Finał to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Fundacja skontaktowała się już ze wszystkimi podwykonawcami, partnerami i artystami, którzy mieli zagrać 10 stycznia. Wszyscy potwierdzili swoją dostępność w nowym terminie. – Przed nami na pewno bardzo dużo pracy, ale widzimy, że wśród wszystkich, którzy z nami grają, jest duża determinacja, żeby ten finał zrealizować jak najpiękniej, mimo wszystkich przeciwności losu, które nas w tym roku spotkały – dodaje Anna Orzech.

„Finał z głową”

29. finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych.

Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne sztaby, a także 15. bieg „Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21.00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.