Zaledwie ponad tydzień został do rozpoczęcia ferii zimowych w województwie śląskim. Z tej okazji Teatr Zagłębia, wspólnie z biblioteką młodzieżową, przygotował ciekawą propozycję dla uczniów.

Warsztaty twórcze skierowane są do wszystkich osób, które chcą spędzić ferie zimowe w ciekawy sposób. W ciągu tygodnia pracy uczestnicy i uczestniczki uruchomią ciało i emocje oraz samodzielnie stworzą książki.

– Zapraszamy uczniów i uczennice klas III-VI do udziału w warsztatach teatralno-literackich. Organizatorami warsztatów są Teatr Zagłębia i biblioteka młodzieżowa w Sosnowcu – mówi Agata Kędzia, edukatorka Teatru Zagłębia.

Inspiracją znana autorka

Punktem wyjścia do wspólnej zabawy będzie picture book „Cztery zwykłe miski” autorstwa uznanej na całym świecie autorki książek obrazkowych, Iwony Chmielewskiej. Autorka swoje książki tworzy ręcznie, robiąc użytek z kawałków tkanin, pożółkłych kartek, starych elementów – przedmiotów, które ktoś uznał za nieprzydatne.

Odwołując się do idei recyklingu, dzieci biorące udział w feriach także spróbują stworzyć książki przy wykorzystaniu materiałów znajdujących się wokół nas. Do stworzenia fabuł opowieści posłużą zadania teatralne: pisanie dialogów i odgrywanie scen.

Zajęcia odbywają się w dniach 14-18 lutego w bibliotece młodzieżowej (ul. Parkowa 1 w Sosnowcu). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo, poprzez wysłanie wiadomości na adres edukacja@teatrzaglebia.pl. W tytule maila należy wpisać: Zimowe warsztaty teatralne. W treści – imię i nazwisko oraz wiek dziecka (oferta dla uczniów klas III-VI). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ferie 2022

Tegoroczne ferie odbywają się pomiędzy 17 stycznia a 25 lutego, jednak zostały one wyznaczone odrębnie dla każdego z województw. Województwo śląskie, podobnie jak lubelskie, łódzkie, podkarpackie i pomorskie rozpocznie je 14 lutego, a zakończy 27 lutego.