W trakcie ferii zimowych dzieci i młodzież do 18 roku życia może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w Zawierciu.

W czasie ferii zimowych, które w województwie śląskim trwają do 26 stycznia, komunikacja miejska w Zawierciu będzie darmowa dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Takie rozwiązanie ułatwi dostęp do zajęć organizowanych w tym czasie przez MOK, OSiR oraz bibliotekę.

Turniej tenisa ziemnego, zajęcia z piłki ręcznej, trening z Aluronem Virtu CMC Zawiercie, kulig „białe szaleństwo”, turniej piłki nożnej „Rodzic i dziecko”, turniej piłki nożnej „Dzikich Drużyn”, wyjazd na narty do Cisowej, Zawierciańska Liga Futsalu, zajęcia z samoobrony, hokej stołowy, czy wyjazd na kręgle – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowane zostały przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Młodzież szkolna będzie mogła korzystać z lodowiska i krytej pływalni OSiR-u. Na chętnych czeka również wodny tor przeszkód. Dzieci mogą liczyć na liczne gry i zabawy. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wystartują także Mistrzostwa Zawiercia w lepieniu bałwana.

W Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” będą odbywały się zajęcia taneczne w pracowni choreograficznej oraz zajęcia w szkółce szachowej. Dzieci mogą uczestniczyć między innymi w warsztatach w pracowni teatralnej, plastycznej, szkła i ceramiki, modelarstwa-lotniczego. Na tym nie koniec, ponieważ na chętnych czeka szkółka bilardowa i seanse w Małej Sali Kinowej.

Poranek z bohaterami gwiezdnej sagi, kreatywne zabawy dla dzieci, Zimowy Klub Gier Planszowych, słuchanie audiobooków, Kreatywny Dyskusyjny Klub Książki, rozgrywki w grach planszowych, zajęcia plastyczne, zajęcia z robotami, warsztaty z drukowania 3D i poznawanie bohaterów bajek – to jedynie część z propozycji przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną i jej filie.

Akcja dotyczy wszystkich osób poniżej 18. roku życia, które mieszkają na terenie Zawiercia. Młodzi pasażerowie będą sprawdzani na podstawie legitymacji szkolnej. – Promujemy korzystanie z komunikacji miejskiej. Młode osoby będą miały okazję zobaczyć, jak nowoczesne są obecnie pojazdy ZKM Zawiercie – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.