Biblioteka Tajemniczy Ogród przy ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu otworzyła się po remoncie. Teraz to idealne miejsce, gdzie książki będą mogły wypożyczać całe rodziny.

Mieszkańcy Pogoni mogą już się cieszyć z nowego miejsca do wypożyczania swoich ulubionych książek. W listopadzie 2020 roku zapadła decyzja o przeniesieniu filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Placówkę przeniesiono do innego budynku. Po kilku miesiącach prac, placówka została ponownie otwarta.

Biblioteka Tajemniczy Ogród w Sosnowcu po remoncie – fot. MBP Sosnowiec

Biblioteka Tajemniczy Ogród w Sosnowcu

Biblioteka Tajemniczy Ogród przeznaczona jest dla wszystkich miłośników książek, bez względu na wiek i zainteresowania. Jej wnętrze wygląda nowocześnie, przytulnie i pogodnie.

Co ważne, wybór lektur jest naprawdę ogromny. Księgozbiór liczy aż 30 tysięcy woluminów. – Księgozbiór został ułożony w sposób niezwykle intuicyjny i wygodny dla czytelników. Dzięki temu każdy użytkownik może się, tuż po wejściu do lokalu, udać bezpośrednio do regałów, mieszczących jego ulubione książki z gatunku fantastyki, horroru, powieści obyczajowej czy romansu – wyjaśnia Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.

Biblioteka Tajemniczy Ogród w Sosnowcu po remoncie – fot. MBP Sosnowiec

Tajemniczy Ogród w Sosnowcu otwarty po remoncie

Do dyspozycji czytelników oddano dwa komputery z bezpłatnym dostępem do internetu oraz niewielką, za to dobrze oświetloną przestrzeń czytelnianą. Gdy zakończy się pandemia koronawirusa, odbywać się tutaj będą zajęcia dla dzieci i spotkania hobbystyczne.

Z wizyty w Tajemniczym Ogrodzie zachwycone z pewnością będą maluchy, gdyż dla nich przygotowano najsympatyczniejszy zakątek – uroczy domek pełen kolorowych książeczek, komiksów, gier i zabawek edukacyjnych. W czasie gdy rodzice i dziadkowie będą szperać między regałami, pociechy spędzą miłe chwile w przyjaznej im bajkowej przestrzeni.

Biblioteka Tajemniczy Ogród w Sosnowcu czynna jest od poniedziałku do piątku. W czwartki placówka otwarta jest w godz. 10.00-15.00, a w pozostałe dni od godz. 10.00 do 18.00. W sobotę biblioteka jest nieczynna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu stanął kolejny książkomat. Można w nim wypożyczyć także audiobooki i gry