Zagłębiowska Mediateka startuje z nowym projektem. To seanse w ogrodzie, czyli wspólne oglądanie filmów w plenerze. Na początek „Atak paniki” w reż. Pawła Maślony (11 czerwca).

Seanse w ogrodzie to nowe cykliczne filmowe spotkania w plenerze, zaplanowane na cały sezon wiosenno-letni 2021. – W odróżnieniu od dobrze znanego Kina w Bibliotece, które skupiało się głównie na filmach zagranicznych, repertuar tegorocznych seansów w ogrodzie stanowić będą starannie wyselekcjonowane polskie filmy z ostatnich kilku lat – nagradzane i doceniane produkcje zdolnych reżyserek oraz reżyserów młodego pokolenia. Niezwykle oryginalne i wyraziste filmy twórców, którzy wyznaczają nowe kierunki rozwoju polskiego kina, jednocześnie zdobywając rozgłos w kraju i na całym świecie – zapowiada Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.

Ekran do kina plenerowego w ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki – fot. Zagłębiowska Mediateka

Seanse w ogrodzie w Zagłębiowskiej Mediatece

Pokazy filmowe odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w piątki, o godz. 18.00. Już 11 czerwca 2021 „Atak paniki” w reż. Pawła Maślony. Wstęp wolny, ale obowiązują wejściówki.

– Wstęp na pokazy możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (po 70 wejściówek na każdy film do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki – podkreśla Kinga Baranowska-Jaworek.

Filmowe lato w sosnowieckiej bibliotece

W kolejnych tygodniach będzie można obejrzeć takie filmy, jak: „Córka trenera” (25 czerwca), „Ostatnia rodzina’ (9 lipca), „Fuga” (23 lipca), „Córki dancingu” (6 sierpnia), „Wieża. Jasny dzień” (20 sierpnia), „Body/Ciało” (3 września). W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokazy odbędą się w auli.

Warto przypomnieć, że seanse w ogrodzie nie mogłyby się odbyć bez zaangażowania sosnowiczan. Zakup ekranu LED i towarzyszącego mu sprzętu został sfinansowany z VI edycji budżetu obywatelskiego. – Wszystko zostało już przetestowane przez naszą ekipę, żeby dostarczyć widzom jak najlepszych audiowizualnych wrażeń – zapewniają pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki zainstalowano ekran do kina plenerowego