We wtorek, 4 maja, ruszył Miejski Punkt Szczepień w Szkole Muzycznej w Sosnowcu. Punkt będzie działał siedem dni w tygodniu.

We wtorek, 4 maja, punktualnie o godz. 15.00 ruszyły pierwsze szczepienia w Miejskim Punkcie Szczepień w Sosnowcu. – Jesteśmy w stanie wykonywać 600 szczepień dziennie, ale jeśli byłaby możliwość zwiększenia dostaw szczepionek, tę liczbę można zwiększyć – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Szczepionki, Koronawirus
Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa – fot. UM Sosnowiec

Na chwilę obecną, tygodniowo w nowym sosnowieckim punkcie będzie mogło zaszczepić się 4200 osób. – Pierwsza dostawa już za nami. We wtorek, przed południem otrzymaliśmy szczepionki firmy Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson – mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Szczepionki, Koronawirus
Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa – fot. UM Sosnowiec

Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe. – Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Szczepionki, Koronawirus
Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa – fot. UM Sosnowiec

Koronawirus w Sosnowcu

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona, będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia. Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system. – Zachęcam do zapisów telefonicznych czy też przez internet, bo mamy jeszcze wolne miejsca – dodaje pełnomocnik Dariusz Skłodowski.

Według danych z 3 maja w Sosnowcu wykonano ponad 63,5 tys. szczepień. Dwoma dawkami zaszczepiono ponad 10 tys. osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Masowy punkt szczepień w Sosnowcu gotowy. Miasto czeka na szczepionki