Zagłębiowska Mediateka otrzymała trzy dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sosnowiecka biblioteka dostanie ponad 92 tys. złotych.

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu ponownie może się pochwalić ogromnym sukcesem. Zgłoszone do konkursu grantowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekty: „Akcja – ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką”, „Fantastyka2021” oraz „7. Sosnowiecka Jesień Teatralna”, otrzymały dofinansowania opiewające na kwoty: 40 000, 20 022 i 32 088 zł.

Dzięki otrzymanym dofinansowaniom, latem 2021 roku, zorganizujemy dwumiesięczną letnią akcję dla dzieci, poświęconą tym razem sztuce ilustracji i szeroko rozumianej plastyce. Wczesną jesienią biblioteka skupi się natomiast na miłośnikach literatury fantastycznej, zabierając ich w tygodniową podróż do światów, w których wszystko jest możliwe. Następnie – siódmy już rok z rzędu – uczestnicy Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej będą mogli zagłębić się w temat teatru jako syntezy sztuk – przekazała Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.