W rejonie modernizowanego skrzyżowania DK94 z ulicą Długosza w Sosnowcu ustawiono cztery tablice informacyjne, które informować będą o najważniejszych zmianach podczas prowadzonej inwestycji.

Brak konkretnej daty rozpoczęcia remontu lub przebudowy – to najczęstsze zarzuty kierowców w sprawie informowania o utrudnieniach wynikających z prowadzonych prac. Ma się to zmienić. – W Sosnowcu zadbano, by kierowca wiedział kiedy konkretnie utrudnienia się rozpoczną – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Tablica informacyjna DK94 - fot. UM Sosnowiec
Tablica informacyjna DK94 – fot. UM Sosnowiec

Każdej większej inwestycji na terenie Sosnowca towarzyszą tablice „Budujemy dla Was” informujące o przybliżonym rozpoczęciu i zakończeniu robót. W przypadku wartej 100 mln zł budowy dwupoziomowego skrzyżowania DK94 z ul. Długosza pojawiła się konkretna data rozpoczęcia poważnych utrudnień.

W sumie, w rejonie obecnego skrzyżowania, którego przebudowa rozpoczęła się we wtorek, 18 czerwca, ustawiono cztery tablice, które informują o konkretnym dniu wprowadzenia zwężenia drogi.

Tablica informacyjna DK94 - fot. UM Sosnowiec
Tablica informacyjna DK94 – fot. UM Sosnowiec

– Chodzi nam o to by kierowcy, którzy przejeżdżają tą drogą mieli świadomość, że od 18 czerwca będzie jeszcze trudniej przez ten odcinek przejechać. Sugerujemy i prosimy aby korzystać z innych dróg. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, od 18 czerwca kierowcy mogą jeździć po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Wyłączone zostaną wewnętrzne pasy drogi na odcinku od wysokości stacji benzynowej Shell (w kierunku Katowic) do około 150 metrów przed samym skrzyżowaniem. Zwężenie ponownie zacznie się ok. 150 metrów za skrzyżowaniem i skończy tuż przed węzłem pozwalającym na zjazd do centrum Sosnowca. Odcinkowe utrudnienia będą obowiązywały zarówno w kierunku Krakowa, jak i Katowic.

Tablica informacyjna DK94 - fot. UM Sosnowiec
Tablica informacyjna DK94 – fot. UM Sosnowiec