Stan skrzyżowania ulic Piotrkowskiej i Północnej w Sosnowcu od lat spędza sen z powiek kierowcom. Przejazd tymi ulicami to istne katusze dla każdego samochodowego zawieszenia. Czy miasto planuje w tym miejscu remonty?

Droga z Sosnowca w kierunku Będzina od wielu lat wymaga gruntownego remontu. Codziennie przemieszcza się tędy wiele samochodów osobowych, jak i ciężarowych ze względu na umiejscowienie na ul. Piotrkowskiej skupu złomu. Również często przyjeżdżają tutaj policyjne radiowozy z uwagi na usytuowanie na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Północnej izby wytrzeźwień. Z roku na rok stan wspomnianych dróg coraz bardziej się pogarsza i aktualnie jest w stanie krytycznym, niepozwalającym na swobodne przemieszczanie się, a wręcz zagrażającym uszkodzenie pojazdu.

Władze miasta na chwilę obecną nie planują remontu wyżej wspomnianych dróg ze względu na plany rozbudowy torów dla pociągów lokalnych oraz budowę przystanku kolejowego Sosnowiec – Chemiczna.

Rzecznik komentuje

– Ewentualny remont ulicy Piotrkowskiej w tej chwili nie jest rozważany. Jeśli wszystko dobrze się ułoży to jeszcze w lutym PKP PLK pozna oferty na dobudowę dwóch torów dla pociągów lokalnych m.in. właśnie na wysokości ul. Piotrkowskiej – komentuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM Sosnowiec. – Mamy nadzieję, że budowa dodatkowych torów ruszy jeszcze w tym roku. Co niezwykle istotne projekt zakłada budowę przystanku kolejowego Sosnowiec-Chemiczna, czyli tuż przy ul. Piotrkowskiej. To będzie wiązało się z poważnymi pracami, które mogą skutkować poważną ingerencją w drogę. Ulica Północna też wchodzi w zakres prac PKP PLK związanych z budową zjazdu z DK94. Z tego powodu na wspomnianej ulicy przewidujemy bieżącą naprawę drogi – dodaje.

Niestety kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie znamy jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia inwestycji. Ponadto sama rozbudowa zarówno linii kolejowej jak i zjazdu z DK94 to plan dalekosiężny, który wiązać się będzie z poważnymi utrudnieniami w ruchu na tych ulicach i nie tylko.