W czwartek, 16 grudnia ponownie zamknięta zostanie ulica Ostrogórska w Sosnowcu. Tym razem jednak tylko na jeden dzień. Powód jest niezwykle istotny.

Choć od kilku dni ulica Ostrogórska, od nowego ronda do skrzyżowania z Zegadłowicza, jest przejezdna, to jednak kolejna część inwestycji wymaga jej krótkotrwałego zamknięcia. Na tej części w czwartek pojawi się warstwa wiążąca asfaltu, a prace te wymagają wyłączenia z ruchu.

– Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na asfaltowanie w tym dniu, zadanie zostanie przeniesione na inny dzień. O ewentualnej zmianie będziemy na bieżąco informować – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. – Ulica zostanie zamknięta z samego rana, a już w piątek samochody na nią wrócą – dodaje.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 km długości ulicy Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni zostaną wybudowane chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych.

Ponadto, na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu ul Ostrogórskiej i Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Wcześniejsze etapy przebudowy tej ulicy obejmowały wykonanie ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami.