W Sejmie powstał zespół parlamentarny ds. Zagłębia Dąbrowskiego. – Chcemy wspólnie, ponad podziałami, działać na rzecz naszego regionu – przekonują parlamentarzyści.

18 listopada powstał zespół parlamentarny ds. Zagłębia Dąbrowskiego. To pokłosie powołanej na początku roku grupy parlamentarno-samorządowej. – Zespół parlamentarny ds. Zagłębia Dąbrowskiego został powołany w celu podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz naszego regionu przez parlamentarzystów ponad politycznymi podziałami. Wspólnie zabiegając o realizację inwestycji możemy zdecydowanie więcej. Tutaj w regionie musimy współpracować. I właśnie takim forum do współpracy jest ten zespół – powiedział nam Mateusz Bochenek, poseł z Sosnowca.

W skład zespołu parlamentarnego ds. Zagłębia Dąbrowskiego wchodzą obecnie: Mateusz Bochenek, Barbara Dolniak, Wojciech Saługa, Włodzimierz Czarzasty, Rafał Adamczyk, Joanna Sekuła oraz Beata Małecka-Libera.

Nie ma w nim posłów Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? – Kilkukrotnie zapraszałem posłów Prawa i Sprawiedliwości do współtworzenia zespołu. W ubiegłym tygodniu zaprosiłem ich po raz kolejny do współpracy. Wierzę, że przystąpią do zespołu i będzie nam dane razem realizować ważne zadania ponad politycznymi podziałami, działając na rzecz mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego – tłumaczy Mateusz Bochenek.

Na pewno różnimy się w podejściu do praworządności czy w sprawach gospodarczych, ale jestem przekonany, że np. budowa węzła na S1, połączenie Euroterminalu z S1, DK94 czy dokończenie modernizacji dworca w Maczkach są tematami, które nas łączą. Tego właśnie oczekują od nas mieszkańcy. Współpracy i skutecznego działania – dodaje sosnowiecki poseł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Powstanie zespół parlamentarny ds. Zagłębia Dąbrowskiego