W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczął się nabór maluchów do żłobka miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Proces rejestracji kandydatów potrwa do 23 kwietnia.

Podobnie jak w latach ubiegłych rekrutację do żłobka wspomaga system elektroniczny. Zainteresowani rodzice, bądź opiekunowie powinni zalogować się na stronie www.dabrowagornicza.zlobki.vnabor.pl i wypełnić formularz elektroniczny.

Zgodnie ze statutem żłobka do placówki przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie dębowego miasta. Pierwszeństwo przysługuje dzieciom kontynuującym edukację, pochodzącym z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawnym, a także dzieciom rodziców (opiekunów) pracujących bądź uczących się w szkole lub w szkole wyższej. Warto wiedzieć, że przy rekrutacji elektronicznej nie ma znaczenia kolejność zgłoszenia dziecka.

Dąbrowski żłobek oferuje w sumie 292 miejsc dla dzieci od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat. W siedzibie żłobka przy ul. Jaworowej 4 są to 144 miejsca, w filii nr 1 przy ul. Tysiąclecia 23 jest 28 miejsc z kolei w filii nr 2 przy ul. Mireckiego 28 na najmłodszych czeka 120 miejsc. Rodzic wypełniając deklarację powinien wskazać preferowaną lokalizację.

Rejestracja kandydatów będzie możliwa do 23 kwietnia. Lista zakwalifikowanych w procesie rekrutacji opublikowana zostanie 29 kwietnia. Po tym czasie rodzice będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do żłobka. Powinni zrobić to do 13 maja.