W całej Polsce, przy drogach szybkiego ruchu zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ustawiono charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad analizuje, gdzie kierowcy nagminnie wjeżdżają pod prąd, tam z czasem staną kolejne tablice informacyjne, obecnie zostały one ustawione tam, gdzie kierowcy wjeżdżają pod prąd na drogę szybkiego ruchu.

Kierowco – patrz na znaki!

Często słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, dla innych jak i samych siebie.

Nowe tablice na polskich drogach

GDDKiA skorzystała z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji i Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice z napisem „Stop! Zły kierunek” i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu, ustawiono już na kilku polskich drogach.

Ustawione tablice informacyjne nie są znakiem drogowym, a mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu.