Park Fusińskiego w Sosnowcu zmienił swoje oblicze. Od teraz to Park Bioróżnorodności. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 26 maja. – Stworzyliśmy kolejne miejsce do odpoczynku i rekreacji dla sosnowiczan – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Zakończyła się renowacja Parku Fusińskiego w Sosnowcu. Zrewitalizowano prawie 7 hektarów terenu. Zmieniono też całą infrastrukturę tego miejsca. – W środę, 26 maja, otwieramy odnowiony Park Fusińskiego, czyli nowy Park Bioróżnorodności. To wyjątkowe miejsce z ponad 47 tysiącami nasadzeń krzewów i drzew, a także oczka wodne, domki dla owadów, budki dla nietoperzy i budki lęgowe dla ptaków. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy – zachęca Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przyroda, Drzewa, Trawa, Chodnik, Ścieżka, Ławeczki, Park
Park Bioróżnorodności w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Otwarcie Parku Bioróżnorodności w Sosnowcu

Oficjalne otwarcie parku odbędzie 26 maja, czyli w Dzień Matki. – Ruszamy o godz. 16.30. W planach jest oprowadzanie z przewodnikiem, mamy otrzymają z okazji swojego święta kwiaty, dla najmłodszych przygotowano bańki mydlane, balony z helem, watę cukrową. Dla aktywnych przygotowano zajęcia fitness – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Przyroda, Drzewa, Trawa, Chodnik, Ścieżka, Ławeczki, Park
Park Bioróżnorodności w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Ze względu na prace budowlane przy Egzotarium, wejście do Parku Fusińskiego będzie możliwe tylko od strony ZSO3 lub Stawików.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dobiega końca rewitalizacja Parku Tysiąclecia w Milowicach [ZDJĘCIA]