W ciągu najbliższych dwóch miesięcy sosnowiecki MZBM-TBS zakończy budowę 15 domów jednorodzinnych przy ulicy Rydza-Śmigłego. Wszystkie domy mają już właścicieli, a spółka rozpisała przetarg na budowę kolejnych budynków w ramach „Kwiatowej Doliny”.

Realizacja dwóch pierwszych dwóch etapów i szybka sprzedaż domów zachęciła spółkę do kontynuowania projektu. W trzecim etapie powstanie 18 domów w identycznym stylu do obecnie budowanych. Wszystkie będą miały taką samą powierzchnię użytkową 110 m kw. Projekt przewiduje, że na parterze domu będzie salon wraz z aneksem kuchennym i łazienka. Na piętrze jest miejsce na cztery pokoje oraz łazienkę. Każdy dom będzie miał również garaż.

Budowa, Domy, Piasek, Trawa, Dach, Drewno
Osiedle „Kwiatowa Dolina” w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Kwiatowa Dolina w Sosnowcu

Cena za poszczególne budynki, które powinny powstać w 11 miesięcy od podpisania umowy będzie znana po wyłonieniu wykonawcy. – Zainteresowanie kolejnym etapem budowy jest bardzo duże, odbieramy w tej sprawie masę telefonów – mówi Agnieszka Czechowska-Kopeć, prezes MZBM-TBS.

Domy Osiedle, Samochody, Garaże
Osiedle „Kwiatowa Dolina” w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Cały projekt „Kwiatowej Doliny” składa się z czterech etapów. W ostatnim powstanie planowana jest budowa 10 budynków z garażami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ponad 300 nowych instalacji fotowoltaicznych na dachach domów w Dąbrowie Górniczej