W poniedziałek, 24 września rozpocznie się remont ulicy 11 listopada. W pierwszej fazie prace będą odbywały się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hubala-Dobrzańskiego do wysokości ulicy Niweckiej.

Jak informują sosnowieccy urzędnicy, remont będzie wykonywany jednocześnie w dwóch miejscach. Najpierw drogowcy wyłączą z ruchu cały pas ulicy 11 listopada na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych, aż do miejsca gdzie droga z dwujezdniowej staje się jednojezdniową.

– Wyłączenie, które będzie trwało około 10 dni, związane jest z pracami polegającymi na sfrezowaniu starej nawierzchni, przygotowaniu podłoża i ułożeniu nowej drogi. Na czas prac zmieni się również organizacja ruchu na ulicy Andersa i Jedności. Przejazd przez Andersa w dwóch kierunkach będzie odbywał się pasem prowadzącym od ronda Ludwik, podobnie kierowcy korzystający z ul. Jedności będą jeździć w obie strony pasem wjazdowym – informuje Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

Najprawdopodobniej 25 września drogowcy sfrezują po jednym, zewnętrznym pasie ruchu na odcinku ul. Hubala-Dobrzańskiego do ronda Żołnierzy Wyklętych. – Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jednym pasie ruchu – dodaje rzecznik.

Remont dwóch kilometrów ulicy 11 listopada podzielony jest na dwa etapy. Za część od wysokości stacji benzynowej i cmentarza do ronda Żołnierzy Wyklętych odpowiedzialna jest firma Pavimental. Za fragment od ronda do wiaduktu, nad torami kolejowymi, firma Eurovia. Prace najprawdopodobniej zakończą się  pod koniec listopada 2018 roku.