W środowym meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi, piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali w Niepołomicach Puszczę 2:0.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego powoli się rozkręcają. Sosnowiczanie wygrali drugi mecz z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe Puszczę Niepołomice.

W wyjściowej jedenastce kontuzjowanego Michała Górala, który w meczu z Miedzią Legnica naciągnął więzadła w kolanie zastąpił Fabian Piasecki. Zawodnik pokazał się z dobrej strony i w 37. minucie dał Zagłębiu prowadzenie. Napastnik przyjął piłkę, minął rywala i z około 20 metrów wpakował futbolówkę obok słupka.

Tuż przed przerwą sosnowiczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale zmarnowali kontrę trzech na dwóch. W korzystnej sytuacji znalazł się Patryk Małecki, który nie zdecydował się strzelać i niepotrzebnie podał do Carla Stewarta. Zaskoczony Anglik zmarnował okazję.

Po zmianie stron Puszcza próbowała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze mieli kilka okazji, ale Matko Perdijić stanął na wysokości zadania.

Gorąco zrobiło w 72. minucie. Kacper Radkowski otrzymał drugą żółtą kartkę i odesłany został do szatni. Grający w osłabieniu Zagłębiacy wytrzymali ataki gospodarzy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzelili nawet drugą bramkę. Tomasz Nawotka wykorzystał podanie od Szymona Pawłowskiego i mocnym uderzeniem pokonał golkipera Puszczy.

W niedzielę, 25 sierpnia, Zagłębiacy podejmować będą na Stadionie Ludowym GKS Tychy. Początek spotkania o godz. 14.45.

Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Fabian Piasecki (37.), 0:2 – Tomasz Nawotka (89.)

Puszcza: Niemczycki – Furtak, Czarny, Stępień, Widejko, Sitek (61. Tomalski), Kotwica (75. Embalo), Uwakwe Ż, Żurek, Bąk, Wowczenko (81. Żytek).

Zagłębie: Perdijić – Nawotka, Polczak Ż, Radkowski CZ, Seedorf Ż, Mularczyk (54. Biłeńkyj), Karbowy, Stewart (83. Sinior), Małecki (68. Słomka), Pawłowski, Piasecki.

Żółte kartki: Longinus Uwakwe – Piotr Polczak, Kacper Radkowski (2), Quentin Seedorf. Czerwona kartka: Kacper Radkowski (za dwie żółte).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).