Rozpoczęły się prace nad budową kolejnej drogi rowerowej w Sosnowcu. Tym razem urzędnicy połączą Pogoń z Będzinem i centrum miasta. Dzięki inwestycji zyskają też piesi.

20 sierpnia ruszyły prace przy budowie kolejnego ciągu pieszo-rowerowego. Chodzi o mający ok. 750 metrów fragment drogi od skrzyżowania z Grota-Roweckiego aż do ulicy Będzińskiej. W ramach zadania powstaną także nowe zatoki postojowe.

– Inwestycja doskonale zepnie ze sobą już istniejące drogi rowerowa – na tzw. Ślimaku, przy ul. Żeromskiego, a także w kierunku Będzina. Wkrótce ruszą także prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż Grota-Roweckiego oraz na Mireckiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy rozpocznie się na wysokości przejścia podziemnego. Co ważne, samo przejście zostanie zamurowane z obu stron. Po nim będzie przebiegała nowa droga rowerowa. Tuż za skrzyżowaniem z Grota-Roweckiego, rowerzyści pojadą drugą stroną, aż do ronda Michaliny Koniecznej. Tam droga przejdzie na drugą stronę (od ul. Staropogońskiej), aby włączyć się w istniejącą trasę w kierunku Będzina.

Prace wykonuje firma Eurovia, a koniec jest przewidywany na listopad 2019 roku.