W drugim zimowym sparingu przed rundą wiosenną Zagłębie Sosnowiec przegrało z Puszczą Niepołomice 0:1 (0:0). Gola dla gości w drugiej połowie strzelił Rafael Victor.

Mecz rozgrywany na Kresowej w Sosnowcu z początku był wyrównany, gdy drużyny rozgrywały mecz w podstawowych, najsilniejszych jedenastkach. Oba zespoły w pierwszej odsłonie nie stworzyły zbyt wielu okazji, a boisko po kwadransie opuścił w wyniku lekkiego urazu Vedran Dalić.

W drugiej odsłonie, w barwach Zagłębia pojawiło się wielu młodych piłkarzy, grających na co dzień w drugiej drużynie i zespole juniorów U-17. Pomimo kilku prób strzeleckich zawodnikom z Sosnowca nie udało się pokonać bramkarza Puszczy Niepołomice. Swoją okazję natomiast w 66 minucie wykorzystali goście po stałym fragmencie gry. Do siatki trafił Rafael Victor.

W piątek, 28 stycznia kolejnym sparingpartnerem Zagłębia będzie Sandecja Nowy Sącz. Mecz rozegrany zostanie w Sosnowcu. Później sosnowiczanie wylecą na zgrupowanie do Turcji.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

0:1 Rafael Victor, 66 minuta

Zagłębie: Kamiński (46’ Korzeniecki), Szumilas (46’ Dziedzic), Gojny (61’ Niemiec) – Banaszewski (46 Seedorf), Sobczak (46’ Popczyk), Sz. Pawłowski (46’ Oliveira), Gliwa – Jończy (61’ Chęciński), Dalić (20’ Ambrosiewicz, 66’ Kamiński), Duriśka (61’ Staniak) – Bryła (61’ Płuciennik)

Puszcza: Brtan, Thiakane -Tomalski, Hladik, Kobylak – Cikoś, Sołowiej, Cichoń, Pięczek – Serafin, Bartosz.

Ponadto, w meczu zagrali również: Boguski, Włodarczyk, Płonka, Stokłosa, Mroziński, Rafael Victor, Chatys, Komar, Aftyka, Kobusiński, Stępień.