Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu przygotowuje się do realizacji kolejnego muralu. Z tej okazji placówka przygotowała niecodzienną akcję „Sosna za plastik”.

W sercu miasta, przy Kościelnej 4 w Sosnowcu, powstaje nowy mural „Sosnowy początek”, którego autorką jest Małgorzata Rozenau. Nowy mural wypełni w całości doskonale eksponowaną ścianę kamienicy stojącej u zbiegu ulic Kościelnej i Sienkiewicza.

Ma on nawiązywać do samej nazwy miasta, a sosnowy las ma uświadamiać mieszkańcom wartości ekologiczne i przyrodnicze, a także przypominać, na jakim terenie powstał zwarty ośrodek miejski.

– Chciałam, żeby dobrze się kojarzył z powrotem do korzeni, do natury i przypominał o niezmiennym powiązaniu człowieka z przyrodą – mówi Małgorzata Rozenau, autorka projektu. – Mural może być też zachętą do sadzenia sosen, zwłaszcza w Sosnowcu, który zawdzięcza im swoja nazwę i doceniania wartości, jakie możemy czerpać z kontaktu z drzewami, lasem, na wielu poziomach – dodaje.

Z tej okazji, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu organizuje 17 czerwca na placu przed Domem Katolickim (ul. Kościelna 4) zbiórkę plastikowych butelek „Sosna za plastik”. Każdy kto przyniesie pięć butelek otrzyma sosnową sadzonkę, którą będzie można posadzić w swojej okolicy: przed blokiem, w ogrodzie czy w lesie.

Zamanifestuj przywiązanie do natury i swojego miasta. Akcja odbędzie się 17 czerwca w godz. 13-17. Współorganizatorami akcji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu oraz MZZL.