Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 78 w Siewierzu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek, 17 czerwca, ok. 16.00 na drodze krajowej nr 78 w rejonie obwodnicy Siewierza.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, na tył stojącej na poboczu drogi naczepy ciągnika siodłowego renault najechał mercedes sprinter. Siedzący za kierownicą dostawczego mercedesa 40-letni mieszkaniec Będzina najprawdopodobniej nieprawidłowo wykonał manewr omijania znajdującego się na pasie awaryjnym samochodu.

W wyniku uderzenia w tył naczepy ciężarówki śmierć na miejscu poniósł 23-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, pasażer mercedesa.

Policjanci z Będzina wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok. Wiadomo już, że 40-letni kierowca mercedesa oraz kierowca ciągnika siodłowego w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Od mężczyzn pobrano krew do dalszym badań laboratoryjnych.

– Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! – podkreślają policjanci.