W Zawierciu, wraz z nadejściem wiosny ruszyły prace porządkowe, za które odpowiedzialni będą osadzeni z oddziału zewnętrznego w Ciągowicach.

Włodarze Zawiercia podpisali umowę, która dotyczy nieodpłatnej pracy osadzonych z oddziału zewnętrznego w Ciągowicach na rzecz miasta. Jak podkreślają przedstawiciele obu stron, takie rozwiązanie jest korzystnie dla wszystkich.

– Współpraca z Zakładem Karnym to realne oszczędności dla gminy. Warto podkreślić, że osadzeni będą pracowali za darmo. Skazani mają remontować mieszkania, które znajdują się w zasobach ZGM-u. Praca stanowi bardzo ważny element resocjalizacji. Dla miasta jest to pozyskanie dodatkowych pracowników – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Efekty dotychczasowej współpracy już są widoczne. W ubiegłym roku oddano do użytku cztery mieszkania, wyremontowane przez osadzonych, a lokale zostały przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom Zawiercia.

Umowę podpisali zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach ppłk Anetta Adamiec-Hylla (kierująca OZ w Ciągowicach) oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu Augustyn Hejnosz.