Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy w Będzinie zmienią swoje oblicze. Chętnie uczęszczane przez mieszkańców miejsce wzbogaci się o nowe atrakcje.

Pierwszy etap prac przy bulwarach Czarnej Przemszy w Będzinie sprawił, że mieszkańcy zyskali nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Powstało tu forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsce do wypoczynku – ławki i szezlongi, strefa rekreacyjno-sportowa z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi oraz ścieżki piesze i rowerowe.

Bulwary Czarnej Przemszy - fot. Pracownia projektowa UNREAL 12
Bulwary Czarnej Przemszy – fot. Pracownia projektowa UNREAL 12

Miasto przygotowuje się do realizacji drugiego etapu zagospodarowania bulwarów, który będzie obejmował budowę zatoki teatralnej ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki, przystani wodnej z pomostem pływającym, kładek dla pieszych i parkingu.

– Jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy drugiego etapu zagospodarowania bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie. Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest na maj. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wykonanie prac. Zakończenie inwestycji planowane jest na ten rok – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Kolejny etap rewitalizacji będzińskich bulwarów obejmuje budowę zatoki teatralnej po prawej stronie Przemszy oraz budowę dwóch widowni plenerowych na lewobrzeżnej skarpie. Ponadto powstanie przystań wodna z pomostem pływającym, kładki piesze oraz parking z toaletą. Planowane są również prace związane z nasadzeniami zieleni wysokiej i niskiej oraz montaż elementów małej architektury. Niewątpliwą atrakcją, która doda uroku temu miejscu będzie kaskada wodna zlokalizowana przy jednej z kładek.