Decyzją będzińskiego sądu na trzy najbliższe miesiące do aresztu śledczego trafił 47-letni mieszkaniec miasta, który podejrzany jest o znęcanie fizyczne i psychiczne, a także zgwałcenie swojej 60-letniej żony.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 47-letni mieszkaniec Będzina zaczął znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w 2012 roku. Przemoc wobec kobiety miała również charakter seksualny, jak się okazało w tym okresie była ona również kilkukrotnie zgwałcona.

60-latka nie informowała jednak do tej pory o swoich problemach ponieważ skutecznie zastraszana była przez swojego oprawcę. W minione święta Wielkanocne, w trakcie awantury, poturbowana kobieta doznała złamania ręki. Sprawca, jak się okazało, kolejny raz był od wpływem alkoholu.

Kontakt z policjantami sprawił że kobieta postanowiła o swoich problemach powiadomić organy ścigania. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 47-latka. Grozi mu teraz nawet 12 lat pozbawienia wolności.