W niedzielę, 15 sierpnia o 15.00 Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice o pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie I ligi.

Podopieczni Kazimierza Moskala przeciętnie rozpoczęli sezon 2021/22 na pierwszoligowych boiskach. W pierwszej kolejce Zagłębie zremisowało w Gdyni z Arką, by w drugiej przegrać z Widzewem na własnym obiekcie 1:2.

Trzy razy na wyjeździe

Ekipa z Sosnowca musi pokonać Górnik, jeżeli chce w dobrych nastrojach przystąpić do najbliższego tygodnia rozgrywek, który będzie niezwykle trudny. Zagłębie w najbliższym tygodniu czekają dwa trudne wyjazdy. Sosnowiczanie w czwartek, 1 sierpnia zmierzą się z Odrą Opole.

Mecz został przeniesiony, ponieważ pierwotnie Zagłębie miało być gospodarzem. Plany zmieniło rozegranie w tym terminie meczów eliminacji do Ligi Mistrzyń, w których wystąpią zawodniczki Czarnych Sosnowiec. W niedzielę, 22 sierpnia Zagłębie na wyjeździe zmierzy się w Katowicach z GKS-em.

Bez czterech

Zagłębie w Polkowicach wystąpi bez czterech zawodników – Szymon Pawłowski, Damian Pawłowski, Michał Masłowski i Łukasz Turzyniecki. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie. Wszyscy leczą poważne kontuzje i trzech z nich będzie dostępnych dopiero za kilka miesięcy. Wyjątkiem jest sytuacja Turzynieckiego. Ten przeszedł małoinwazyjny zabieg stawu skokowego. Powinien wrócić do drużyny mniej więcej za miesiąc

Ostatni raz siedem lat temu

Zawodnicy Zagłębia od lat nie mierzyli się z Górnikiem Polkowice. Po raz ostatni obie ekipy grały ze sobą w październiku 2013 roku na poziomie II ligi zachodniej. Wówczas padł bezbramkowy remis. Do rewanżu nie doszło – ekipa z Polkowic wycofała się z rozgrywek. Zagłębie na wygraną z Górnikiem od 2006 roku.