Sosnowiec idzie z duchem czasu i stawia na budowę tras rowerowych. Do końca przyszłego roku nowe ścieżki mają mieć łącznie ponad 20 kilometrów.

Miłośnicy dwóch kółek będą zadowoleni. W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego intensywnie budują nowe ścieżki rowerowe. Ta ogromna inwestycja pochłonie blisko 12 milionów złotych. Przypomnijmy, że pierwsze prace rozpoczęły się już w drugiej połowie tego roku.

– Rower w Sosnowcu nie był dotychczas kojarzony jako alternatywa dla środków komunikacji. Wierzę, że wkrótce się to zmieni, bo trwa zakrojona na szeroką skalę budowa nowych dróg – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Gdzie powstają nowe trasy rowerowe?

W chwili obecnej trwają prace w Parku Sieleckim oraz na ulicach Narutowicza, 1 Maja i Andersa. Niebawem ruszą także roboty przy Mościckiego i Piłsudskiego. Plany kolejnych inwestycji obejmują też inne rejony miasta. Wyremontowane zostaną ulice: 3 Maja, Armii Krajowej i Blachnickiego (na odcinku od Braci Mieroszewskich do Lenartowicza).

– Drogi są wykonywane według najlepszych standardów, z nawierzchnią z czerwonego asfaltu, z komfortowymi przejazdami przez ulice i bezpiecznymi objazdami wokół przystanków – podkreśla prezydent Chęciński.

Z czego już korzystają rowerzyści z Sosnowca?

Mieszkańcy Sosnowca już teraz korzystają z dwukilometrowej ścieżki przy Stawikach. To jednak nie koniec rowerowej rewolucji w Zagłębiu. Wiosną 2018 roku w ręce miejskich cyklistów trafią również wypożyczalnie rowerów. Łącznie będzie ich 10. Każda z nich będzie zadaszona, a mieszkańcy znajdą 130 jednośladów, w tym trzy trójkołowe i cztery typu tandem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tyle ścieżek jeszcze nie było

Jak zapowiadają urzędnicy, to dopiero początek rowerowej rewolucji w Sosnowcu. – Już pracujemy nad projektami nowych odcinków dróg, a także kolejnymi udogodnieniami dla jednośladów – zapowiada Arkadiusz Chęciński.

Pierwsze rowery miejskie już w Sosnowcu. Zobacz jak będą wyglądać