Na początku listopada w sosnowieckiej Muzie wystąpi legendarny zespół Coma z charyzmatycznym Piotrem Roguckim na czele.

Zespół Coma jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Grupa powstała w 1998 r. W 2004 roku wydała swój pierwszy album pt. „Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i publiczność. Płyta została nagrodzona m.in. Fryderykiem w kategorii Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została także laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Zespół Coma - fot. mat. pras.
Zespół Coma – fot. mat. pras.

Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną i złotem oraz trzy wydawnictwa koncertowe (platynowa i złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: – „Excess” oraz „Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007-2009 Coma supportowała m.in Pearl Jam, Linkin Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, a także wystąpiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool.

W 2013 roku Coma uczestniczyła w europejskiej trasie koncertowej z szwedzkim zespołem Therion. Ta grudniowa trasa obejmowała 6 europejskich miast Romangnano ( Włochy), Pratteln (Szwajcaria), Paryż (Francja), Londyn (Anglia), Leeuwarden (Holandia) oraz Frankfurt nad Menem (Niemcy) i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Twórcy takich hitów, jak „Lajki”, „Piosenka pisana nocą”, „Spadam” czy „Los Cebula i Krokodyle Łzy” wystąpią 3 listopada o godz. 19.00 w sosnowieckiej Muzie. Bilety w cenie 45 zł lub 55 zł (w dniu koncertu) do nabycia m.in. w kasie Energetycznego Centrum Kultury, Muzie lub online.