Przed nami upalne dni. Jak je przetrwać w mieście. Wystarczy napić się wody z saturatora lub schłodzić w kurtynie wodnej.

W najbliższych dniach upały dadzą się nam we znaki. Temperatury przekraczać będą trzydzieści stopni Celsjusza i szczególnie w centrach miast dają się mocno we znaki. Dlatego Sosnowieckie Wodociągi zdecydowały się ustawić na Placu Stulecia saturator.

Każdy, kto będzie przechodził w okolicach pomnika Jana Kiepury będzie mógł za darmo napić się wody. Do wyboru z sokiem lub bez. – Woda, z której zasilane są kurtyny i saturator spełnia wszelkie normy i wytyczne w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i pochodzi z sieci miejskiej – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Saturator w centrum Sosnowca - fot. UM Sosnowiec
Saturator w centrum Sosnowca – fot. UM Sosnowiec

Saturator dostępny jest od wtorku (11 czerwca) do soboty (15 czerwca) w godzinach od 10.00 do 18.00. Z kolei w niedzielę (16 czerwca) pojawi się na placu Papieskim, gdzie w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II odbędzie się koncert „Dzień Wolności i Solidarności”. Gwiazdą imprezy będzie Golec uOrkiestra.

– Jeżeli wysokie temperatury będą utrzymywał się w przyszłym tygodniu, saturator Sosnowieckich Wodociągów powróci na Plac Stulecia – zaznacza Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Kurtyny wodne w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Kurtyny wodne w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Dla ochłody Sosnowieckie Wodociągi ustawiły też na Patelni szóstą w mieście kurtynę wodną. Pozostałe działają m.in. w parku Sieleckim – na głównym placu oraz od strony ul. Legionów, obok sali koncertowej Muza przy ul. Warszawskiej, w parku Środula oraz w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. – Kurtyny są uruchamiane każdorazowo w przypadku, gdy temperatura w cieniu przekroczy 25 stopni Celsjusza – wyjaśnia Rafał Łysy.