Masz pomysł na zmianę swojego najbliższego otoczenia? Chcesz żeby pod twoim blokiem powstały nowe miejsca parkingowe, a może skwer ze strefą relaksu? Złóż projekt w tegorocznej edycji sosnowieckiego budżetu obywatelskiego.

Do 4 maja można składać projekty w ramach VIII edycji sosnowieckiego budżetu obywatelskiego. – Teraz wszystko w rękach mieszkańców! Czekamy na projekty w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Projekty można składać w strefie ogólnomiejskiej lub w jednej z 17 stref rejonowych. Czas upływa 4 maja – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tak jak w poprzednich latach, pomysłodawcy muszą wypełnić formularz, zebrać podpisy poparcia oraz uzyskać ewentualną zgodę właściciela nieruchomości na realizację projektu BO na wskazywanym terenie (jeśli nie należy on do gminy).

W związku z epidemią koronawirusa, w celu wsparcia i wzmocnienia działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa, jak również w trosce o zdrowie mieszkańców, rekomendowanym sposobem zgłaszania projektów do tegorocznej edycji budżetu jest droga elektroniczna.

Masz pomysł? Zgłoś go!

Skany formularzy z propozycjami projektów wraz z dołączonymi listami poparcia, oświadczeniami i zgodami (jeśli są konieczne) można wysyłać na adres: obywatelski@um.sosnowiec.pl. Możliwe jest również wysłanie zdjęć wszystkich stron wypełnionego formularza zgłoszenia projektu wraz z listą poparcia projektu. Wówczas ważne jest aby były to zdjęcia możliwie dobrej jakości, z których można odczytać wszystkie pola formularza.

Ponadto, możliwe jest tradycyjne złożenie formularza – w Urzędzie Miejskim uruchomiono skrzynkę podawczą znajdującą się przy wejściu do budynku. W przypadku pytań bądź wątpliwości urzędnicy zachęcają do kontaktu telefonicznego z pracownikami Wydziału Kultury i Promocji Miasta pod numerem tel. 32 296 06 16 lub drogą mailową obywatelski@um.sosnowiec.pl.

Budżet obywatelski w Sosnowcu

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego złożono 122 projekty, które zebrały głosy 21 794 sosnowiczan. Najwięcej zyskał projekt budowy tężni solankowej w Parku Sieleckim – 6 414 głosów. Pomysły do VIII edycja można zgłaszać do 4 maja. Po tym przyjdzie czas na weryfikację formalną, ocenę projektów, a jesienią głosowanie internetowe.

CZYTAJ TAKŻE:

Budżet obywatelski. Sukces czy porażka?