Sosnowieccy policjanci pomogli chorej na Covid-19 seniorce, która była w ciężkim stanie i przebywała sama w domu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów wielorodzinnych w dzielnicy Pogoń. Policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała, że jej matka nie może się skontaktować ze swoją znajomą, która jest chora na Covid-19 i przebywa w izolacji domowej. Jak wynikało z jej relacji, 80-latka nie odbierała telefonu, a pod jej drzwiami leży nieodebrana przesyłka z lekami, którą dostarczył kurier. Jak ustalono, rodzina kobiety obecnie przebywa za granicą.

Po bezskutecznej próbie nawiązania z chorą kontaktu, policjanci zdecydowali o natychmiastowym, siłowym sforsowaniu drzwi. Wyposażeni w specjalistyczne, kompletne kombinezony chroniące przed wirusem, weszli do mieszkania. Jak się okazało, pomoc nadeszła dosłownie w ostatniej chwili.

We wnętrzu mieszkania mundurowi zastali wycieńczoną walką z chorobą, oddychającą z trudem 80-letnią kobietę. Leżała ona w łóżku, z którego, jak powiedziała policjantom, od kilku dni nie była już w stanie się podnieść, ani też nawoływać pomocy. Natychmiast wezwano karetkę i seniorką zajęli się lekarze.

Dzięki temu, że pomoc dotarła na czas, stan pacjentki, która trafiła do szpitala, lekarze obecnie określają jako stabilny. Po całej akcji policjanci zorganizowali również bardziej prozaiczną pomoc – zabezpieczenie mieszkania. Uszkodzonymi drzwiami zajął się sprowadzony przez nich ślusarz.