echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Sosnowiecki zespół Funkylogic szykuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty. Zapowiedzią krążka jest utwór „Taka gra”.

Zespół Funkylogic powstał pod koniec 2014 roku. Jego założycielem jest gitarzysta i kompozytor Artur Szmer. – W pierwszym okresie naszej działalność (od 2014 roku do lipca 2016 roku) skupialiśmy się na tworzeniu nowych utworów, szukaniu wspólnego brzmienia. Udało się zagrać kilka koncertów oraz nagrać teledysk do piosenki „Cicho”, który można obejrzeć na naszym kanale na YouTube. Niestety, po nagraniu teledysku ciśnienie opadło i ostatecznie w lipcu 2016 roku zawiesiliśmy działalność. W maju 2019 roku postanowiłem wrócić do stworzonej w tamtym czasie muzyki, nagrać, a następnie wydać w formie płyty – opowiada Artur Szmer z Sosnowca.

Aktualny skład zespołu to: Weronika Skalska (wokal), Monika Bugdoł (chórki), Artur Szmer (gitary), Marek Wrona (gitara i chórki), Marcin Obielak (instrumenty klawiszowe), Mariusz Jasiński (gitara basowa) oraz Patryk Potempa (perkusja). Całość dopełnia jeszcze sekcja dęta w składzie: Przemysław Ostaszewski (saksofon tenorowy), Kamil Szczepanik (saksofon altowy), Damian Bajon (puzon) i Wojciech Wyszyński (trąbka).

– Pochodzimy głównie z Zagłębia Dąbrowskiego. Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, ale mamy też ludzi z Katowic i Tarnowskich Gór – mówi lider zespołu.

Funkylogic, Zespół, Gitary, Stolik, Lampa, Osoby, Artyści, 5 osób, Kobiety, Mężczyźni, Ściana, Obraz, Kanapa, Mikrofon, Kubki, Buty, Wazon, Ściana
Zespół Funkylogic w Księgarni – fot. Funkylogic

Debiutancka płyta Funkylogic

Sosnowiecki zespół ma już materiał na płytę. – Pierwsze dźwięki na płytę zostały uwiecznione w maju 2019 roku, kiedy razem z Markiem Wroną nagraliśmy partie perkusji do kilku utworów. Prace nad płytą z upływem czasu bardzo mocno ewoluowały. Część materiału nagrywałem w różnych studiach nagrań, z różnymi ludźmi. Sam zająłem się realizacją nagrań i dlatego mogłem pozwolić sobie na artystyczny luz i brak ograniczeń czasowych – mówi Szmer.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

W powstawanie płyty zaangażowało się prawie 30 osób. – Na płycie będzie dużo odniesień do dążenia za marzeniami, lekkości, miłości. Trochę o otaczającym nas świecie i wyzwaniach, które przed nami stawia. W warstwie muzycznej nie brakuje odniesień do muzyki funk, soul, blues, a to wszystko zmieszane z lekkością muzyki pop. Nie zabraknie również kubańskich rytmów, a to za sprawą rewelacyjnego aranżera Reya Ceballo, który jest znany ze współpracy m.in. z Blue Cafe. Myślę, że niejedną osobę ta płyta zaskoczy – zapewnia nasz rozmówca.

Zespół Funkylogic odwiedził „Księgarnię”

Kilka dni temu Funkylogic opublikował wersję live utworu „Taka gra”, do którego zdjęcia nakręcono w „Księgarni” przy ul. Małachowskiego w Sosnowcu. Za jego montaż odpowiadał Marek Wrona. Muzykę skomponowali Weronika Skalska i Artur Szmer, a tekst napisały Weronika Skalska i Lidia Poręba.

Księgarnia okazała się idealnym miejscem do nagrania live sesji. Miejsce doskonale współgrało z utworem, było stylowo i trochę retro. Ekipa z Księgarni wspaniale się nami zajęła, pomimo tego ciężkiego czasu, pomogli nam we wszystkim i dzięki nim możemy się teraz cieszyć z tego nagrania – mówi Artur Szmer.

Funkylogic, Zespół, Gitary, Stolik, Lampa, Osoby, Artyści, 5 osób, Kobiety, Mężczyźni, Ściana, Obraz, Kanapa, Mikrofon, Kubki, Buty, Wazon, Ściana
Zespół Funkylogic w Księgarni – fot. Funkylogic

Jakie plany na najbliższe miesiące? – Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo intensywnie. Na przełomie kwietnia i maja pojawi się pierwszy singiel zapowiadający płytę pt. „Fakty i mity”. Poza tym planujemy odwiedzić naszych kubańskich przyjaciół i nagrać z nimi live sesje do utworów, które wspólnie aranżowaliśmy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to premiera płyty będzie miała miejsce jeszcze przed jesienią – odpowiada założyciel zespołu Funkylogic.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kasjan Cieśla wypuścił drugi singiel. Zobacz teledysk „Tulipany”

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);