We wtorek, 12 czerwca rozpoczyna się warta 4,8 mln zł przebudowa ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Na kierowców czekają utrudnienia.

W pierwszej kolejności drogowcy skupią się na skrzyżowaniu ulicy Grota-Roweckiego i Gospodarczej. W tym czasie, wyłączona z użytku będzie sygnalizacja świetlna, ponadto nie będzie możliwy wjazd w boczną ulicę Gospodarczą prowadzącą w kierunku cmentarza.

Całe zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg podporządkowanych. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki wsparciu Metropolitalnego Funduszu Solidarności (3,5 mln zł) w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wykonawca, którym jest gliwicka firma Silesia Invest, na wykonanie I etapu inwestycji ma czas do końca 2018 roku oraz do końca maja 2019 roku na wykonanie prac w ramach II etapu. Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych.