W niedzielę, policjanci interweniowali w sprawie trzech psów zamkniętych w samochodzie. W tym czasie ich opiekunka odpoczywała na basenie. Uwięzione psy zauważył świadek, który powiadomił policję.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na parkingu przed jednym z zawierciańskich hoteli. Psy zostały pozostawione w szczelnie zamkniętej osobówce. Zwierzęta były przytomne i reagowały na stukanie w szyby.

– Policjanci szybko ustalili nieodpowiedzialną opiekunkę, która po upalnym dniu odpoczywała na basenie. Kobieta tłumaczyła się, że na zewnątrz nie ma już wysokiej temperatury, a w pojeździe jest chłodno. Będziemy wyjaśniać okoliczności tej sprawy – informuje policja.

W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii, ale policja apeluje o rozsądek i ostrożność w tego typu sytuacjach.

Latem, nawet przy częściowo zachmurzonym niebie, temperatura w zamkniętym samochodzie może znacznie wzrosnąć. Zamknięte szyby stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt pozostawionych w środku. W takich warunkach mogą bardzo szybko dostać udaru cieplnego.

Przypominamy, że narażenie lub doprowadzenie zwierzęcia do śmierci z powodu zbyt wysokiej temperatury i pozostawienie go w samochodzie jest przestępstwem. Grozi za to grzywna lub kara ograniczenia wolności do roku, sąd może również odebrać zwierzę właścicielowi.