Pomyłka kierownika drużyny z Chorzowa okazała się kosztowna dla 14-krotnego mistrza Polski. Błędy w protokole meczowym Ruchu podczas meczu z Zagłębiem zakończyły się walkowerem.

Spotkanie Zagłębia z Ruchem Chorzów zostało rozegrane 3 listopada. Na murawie padł wynik 2:1 dla ekipy z Sosnowca. Podopieczni Dariusza Dudka wyszli na prowadzenie w 47. minucie po trafieniu Tomasza Nawotki. Goście szybko wyrównali po strzale Giacomo Mello, a bramkę na wagę trzech punktów dla sosnowiczan zdobył w końcówce spotkania Żarko Udovicić.

Jak podaje serwis 90minut.pl, Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN ostatecznie zweryfikowała wynik meczu 16. kolejki Nice I ligi jako walkower 0:3 na niekorzyść gości. Wszystko przez pomyłkę kierownika drużyny Ruchu Andrzeja Urbańczyka, który w protokole meczowym umieścił imię i nazwisko Jakuba Bieleckiego, zamiast Artura Balickiego, który w 86. minucie spotkania wszedł na boisko za Marcina Kowalczyka.

Zmiana rezultatu niewiele zmienia. Ruch i tak nie zdobył żadnego punktu w pojedynku z Zagłębiem. Chorzowianie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli Nice I Ligi. Przypomnijmy, że sezon rozpoczęli z pięcioma punktami ujemnymi.