Do kadry MKS-u Będzin dołączył Jan Klobucar. Wicemistrz Europy z 2015 roku ma wzmocnić przyjęcie zagłębiowskiej drużyny.

Jan Klobucar miał propozycje z włoskiej Calzedonii Verona i innych klubów PlusLigi, a w minionych tygodniach trenował, z grającym w Serie A zespołem Bunge Ravenna, jednak ostatecznie wybrał Będzin, w którym będzie występował z numerem szóstym.

– Czekałem na odpowiednią ofertę. Zdecydowałem się na transfer do MKS-u, ponieważ słyszałem o nim wiele dobrego pod względem organizacyjnym. Myślę, że Będzin jest dobrym miejscem na kontynuację mojej kariery – powiedział przyjmujący.

Z pozyskania zawodnika ze Słowenii zadowolony jest trener MKS-u Będzin. – Przyjście Jana Klobucara jest reakcją na nasze problemy z przyjęciem – wyjaśnił Stelio DeRocco.

Niespełna 25-letni siatkarz większość swojej seniorskiej kariery spędził w ACH Volley Lublana (2011-2015), sięgając z nim m.in. po czterokrotne mistrzostwo Słowenii, dwukrotne mistrzostwo MEVZA (ligi środkowoeuropejskiej) oraz trzykrotny Puchar Słowenii. Z ACH występował również w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV.

Z Lublany trafił do Frankfurtu nad Menem, gdzie w ostatnich dwóch ostatnich sezonach stanowił o sile United Volleys Rhein-Main. Z niemieckim zespołem dwukrotnie dotarł do 1/2 finału mistrzostw tego kraju, a w ubiegłym sezonie także do półfinału Pucharu CEV.

W 2015 roku, mierzący 195 cm Jan Klobucar wraz z reprezentacją Słowenii zdobył wicemistrzostwo Starego Kontynentu i złoto Ligi Europejskiej.

Latem tego roku znalazł się w szerokiej kadrze na Ligę Światową i – odbywające się w Polsce – mistrzostwa Europy.

Grają o punkty

W sobotę (11 listopada), siatkarze MKS-u Będzin zagrają kolejny ligowy pojedynek. Do Sosnowca przyjedzie BBTS Bielsko-Biała.

– BBTS to nieprzewidywalny zespół, dlatego musimy się skupić przede wszystkim na swojej grze, by ten nie rozwinął „skrzydeł”. Kluczem do wygranej będzie konsekwentna realizacja wszystkich założeń taktycznych – przyznaje Bartłomiej Grzechnik, środkowy MKS-u, występujący w poprzednim sezonie w ekipie z Podbeskidzia.

Początek meczu o godz. 14.45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.