We wtorek 28 marca drogowcy rozpoczną remont wiaduktu w ciągu ulic Blachnickiego i Prusa, nad ul. 3 maja. Wiąże się to ze sporymi ograniczeniami w ruchu samochodów i objazdami.

Zgodnie z zapowiedziami sosnowieckiego magistratu, rusza jedna z najważniejszych inwestycji czyli długo wyczekiwany remont ulicy 3 Maja. Przebudowa zakłada remont w obu kierunkach od skrzyżowania ul. 3 Maja/Piłsudskiego, do wiaduktu drogowego nad ul. 3 maja w ciągu ul Prusa i Blachnickiego, łącznie 8 km.

W związku z remontem, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i objazdami, z którymi warto zapoznać się już teraz.

W pierwszej fazie remontu całkowicie zostanie wyłączona z ruchu nitka wiaduktu w kierunku ulicy Prusa, a kierowcy będą się poruszać tylko drugą częścią wiaduktu, po jednym pasie w każdym z kierunków.

Zalecane objazdy

Kierowcy jadący od strony centrum Sosnowca nie będą mogli na wiadukcie skręcić w lewo, w stronę ulicy Prusa. Objazd będzie prowadził w prawo ulicą Blachnickiego, a następnie w prawo wzdłuż ulicy Braci Mieroszewskich, aż do ronda Jana Pawła II, gdzie należy zawrócić. Dalej ponownie trzeba będzie jechać ul. B. Mieroszewskich i na skrzyżowaniu z ul. Blachnickiego skręcić w lewo, a następnie jednym, dostępnym pasem przejechać przez wiadukt nad ul.3 Maja.

Remont wiaduktu 3 Maja mapka objazdów - fot. UM Sosnowiec
Remont wiaduktu 3 Maja mapka objazdów – fot. UM Sosnowiec

Kierowcy jadący od strony DK 94 w kierunku ul. Blachnickiego, muszą na remontowanym wiadukcie skręcić w prawo w ul. Prusa, następnie zawrócić na rondzie i przejechać dostępnym pasem przez wiadukt nad ul.3 Maja w kierunku ulicy Blachnickiego.

Remont wiaduktu 3 Maja mapka objazdów - fot. UM Sosnowiec

Utrudnienia potrwają około roku. Inwestycja ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.