Rewolucja kadrowa w Zagłębiu trwa w najlepsze. Z klubem kontrakty podpisują nowi piłkarze.

Sztab szkoleniowy naszego pierwszoligowca nie próżnuje. Po sporej rewolucji i trudnych rozstaniach, do Zagłębia dołączają nowi zawodnicy.

1 lipca nowe kontrakty podpisało trzech nowych piłkarzy – Adam Banasiak, Konrad Wrzesiński i Nuno Malheiro.

Adam Banasiak piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu
Adam Banasiak piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu

27-letni pomocnik Adam Banasiak ma za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Widzewie Łódź i Legii Warszawa, jednak większość swojej kariery spędził na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Banasiak w I lidze bronił barw m.in. GKP Gorzów Wielkopolski (18 spotkań, 3 bramki), Olimpii Elbląg (23 mecze, 3 bramki). W ostatnich latach rozegrał 107 spotkań i zdobył 12 goli reprezentując barwy Olimpii Grudziądz.

Adam Banasiak przyznaje, że miał kilka innych ofert, ale Zagłębiu się nie odmawia. – Zagłębie Sosnowiec to solidna marka, a ja przyszedłem tutaj rozwijać się. Może dziwnie to brzmi, gdyż mam 27 lat, ale nie chcę stać w miejscu, chcę iść do przodu, grać o jak najwyższe cele, a tutaj zawsze o takie się gra. Tego właśnie potrzebuję – przyznaje zawodnik.

Konrad Wrzesiński piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu
Konrad Wrzesiński piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu

2-letnim kontraktem z sosnowieckim klubem związał się także 23-letni obrońca Konrad Wrzesiński, były piłkarz Pogoni Siedlce. W tym klubie spędził dwa ostatnie lata i zagrał w 63 spotkaniach, zdobywając 10 bramek. Wcześniej występował m.in. w Motorze Lublin, Widzewie Łódź i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

– W Sosnowcu są bardzo dobre warunki do trenowania, a na dodatek spodobał mi się cel, jaki przedstawiło Zagłębie na mój rozwój i całej drużyny. Piłkarz zawsze chce zdobywać jak najwyższe cele, dlatego jestem w Sosnowcu. Tutaj zawsze gra się toczy o awans – podkreśla Wrzesiński.

Nuno Malheiro piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu
Nuno Malheiro piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu

3-letni kontrakt z pierwszoligowcem z Sosnowca podpisał również 23-letni obrońca – Nuno Malheiro. Nowy zawodnik Zagłębia pochodzi z Portugalii i ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju do lat 20. Nuno to wychowanek Sportingu Lizbona, gdzie do 20 roku życia był w 5. najszybszym piłkarzy klubu. Często był odsyłany na wypożyczenia, najpierw do Leiria, później do CF Os Belenenses i na koniec do G.D. Tourizense. Obrońca po transferach czasowych wybrał inną drogę i rozstał się z Lizboną. Przybył do Hiszpanii, gdzie grał w Recreativo Huelva (1 liga). Niestety, klub z powodów finansowych został rozwiązany i zawodnik wrócił do Portugalii. Po powrocie do ojczyzny grał dla GD Vitória de Sernache. W ostatnim czasie pozostawał bez klubu.

Arkadiusz Najemski piłkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Arkadiusz Najemski piłkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Przypomnijmy, że wcześniej z klubem ze Stadionu Ludowego związali się Matko Perdijić (ostatnio Polonia Bytom), Arkadiusz Najemski (wykupienie z Legii Warszawa), Arkadiusz Jędrych (obrońca, ostatnio Pogoń Siedlce), Mateusz Cichocki (obrońca, ostatnio Ruch Chorzów) oraz Dawid Kudła (bramkarz, ostatnio Pogoń Szczecin).

Niewykluczone, że do Zagłębia wróci Francuz Vamara Sanogo. 22-letni zawodnik był piłkarzem Zagłębia jesienią 2016 roku. Pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobył nawet pięć bramek, ale zimą dość niespodziewanie podpisał kontrakt ze stołecznym klubem.

Vamara Sanogo - fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Vamara Sanogo – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Z klubem pożegnała się też spora grupa zawodników. Do innych drużyn odeszli m.in. Wojciech Fabisiak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Fidziukiewicz, Łukasz Matusiak (obaj GKS Tychy), Jakub Szumski, Robert Bartczak (powrót do Legii Warszawa). W Zagłębiu nie wystąpią już także Dominik Böttcher, Sebastian Dudek, Krzysztof Markowski, Konrad Michalak, Dawid Ryndak, Marcin Sierczyński i Kamil Wiktorski.

Ważne umowy z klubem mają m.in. Tomasz Nowak, Martin Pribula, Wojciech Łuczak, Żarko Udovicić, Sebastian Milewski, Igor Krzykowski, Fabian Klama i Wojciech Bała.