Przebudowa ulicy 3 Maja wkracza do centrum miasta. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ od 6 września czekają na nich kolejne utrudnienia. Tym razem od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ul. Mościckiego.

W środę, 6 września skończą się prace przy remoncie ulicy 3 Maja pod „Ślimakiem”.  Nawierzchnia będzie już gotowa, co pozwoli drogowcom na rozpoczęcie remontu odcinka ul. 3 Maja od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ul. Mościckiego.

Remont 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Dotychczas prace prowadzone były prowadzone na odcinku od Środuli do „Ślimaka”. Teraz drogowców spotkać będzie można także w ścisłym centrum.

Remont 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Również w tym przypadku kierowcy muszą się przygotować na objazdy i spore utrudnienia w ruchu. W pierwszej kolejności prace będą toczyły się na fragmentach ul 3 Maja od wysokości budynku dawnego Sezamu do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

– Z tego powodu na skrzyżowaniu nastąpi zmiana organizacji ruchu. Na czas remontu powstanie tymczasowe rondo, a sygnalizacja świetlna będzie wyłączona – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Następnie prace prowadzone będą na jezdni od wysokości ul. Śmigielskiego do ul. Mościckiego. Remont wiąże się z kolejnymi objazdami i utrudnieniami w ruchu drogowym.

Objazd dla jadących ul. Piłsudskiego (od strony CH Plaza), kierunek 3 Maja:

U zbiegu 3 Maja i Piłsudskiego powstało tymczasowe rondo, które należy objechać. Bezpośredni skręt w prawo, z ul. Piłsudskiego na 3 Maja jest niedostępny.

Objazd dla jadących ul. Piłsudskiego (od strony starego Sosnowca), kierunek 3 Maja:

U zbiegu 3 Maja i Piłsudskiego powstało tymczasowe rondo, na którym należy skręcić w lewo.

Objazd dla jadących ul. 3 Maja (od dworca PKP):

Przed skrzyżowaniem z ul Piłsudskiego jezdnia zwęża się do jednego pasa (lewy pas), który służy do jazdy w każdym z kierunków.

Remont 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Objazd dla jadących ul. 3 Maja (od Placu Stulecia):

 • kierunek ulica Mościckiego: Zjazd z ul. 3 Maja bezpośrednio w ulicę Mościckiego jest niedostępny. Aby dojechać do ul. Mościckiego należy objechać przystanek tramwajowy pod tzw. „ślimakiem”,
 • kierunek Środula: bez objazdów,
 • kierunek ul. Orla (przez tzw. „ślimak”): bez objazdów,
 • kierunek Środula: bez objazdów.

  Remont 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
  Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”, ul. Orla):

 • kierunek 3 Maja (dworzec PKP): Po zjeździe z wiaduktu należy objechać przystanek tramwajowy pod „ślimakiem”. Bezpośredni skręt w prawo w ul. 3 Maja jest niedostępny,
 • kierunek ul. Mościckiego: bez objazdów,
 • kierunek Środula: bez objazdów.

  Remont 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
  Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:

 • kierunek Środula: Skręt w prawo w ulicę 3 Maja jest niedostępny. Aby pojechać w kierunku Środuli należy objechać wysepkę z przystankiem tramwajowym pod „ślimakiem”,
 • kierunek ul 3 Maja (dworzec PKP): bez objazdów,
 • kierunek ul. Mościckiego: bez objazdów.

Na kierowców czekają utrudnienia także na Środuli, gdzie nastąpi zmiana organizacji ruchy na wiadukcie w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego. W trakcie prowadzonych prac z ruchu wyłączony będzie zjazd dla kierowców jadących ul. Blachnickiego z kierunku Zagórza w zjazd na ul. 3 Maja w kierunku centrum Sosnowca.

Aby dojechać do centrum Sosnowca należy za wiaduktem pojechać prosto, następnie skręcić w lewo w ul. Norwida. Później na rondzie należy pojechać prosto i zjechać na ul. 3 Maja.

AKTUALIZACJA

W związku z pracami prowadzonymi w centrum powstają korki na drogach dojazdowych. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.