Prezydent Sosnowca ma nowego doradcę. Tym razem ds. inwestycji. Został nim Jeremiasz Świerzawski.

Jeremiasz Świerzawski został doradcą prezydenta Sosnowca ds. inwestycji. Przez kilka ostatnich lat związany był ze spółką PKP SA, w której pracował w Biurze ds. Inwestycji.

Nowy doradca prezydenta Sosnowca pochodzi z Mysłowic i z wykształcenia jest architektem. Ukończył sosnowieckie Technikum Architektoniczno-Budowlane w Zagórzu, a następnie Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach.

PRZECZYTAJ: Mateusz Rykała nie jest już zastępcą prezydenta Sosnowca

Jeremiasz Świerzawski pracując dla PKP odpowiadał za kilka dużych projektów. Prowadził m.in. budowę dworca Warszawa Zachodnia, wchodzącego w kompleks biurowy West Station oraz projekt budowy nowego budynku dworca Warszawa Główna.

W ostatnim czasie odpowiadał za dwa duże zagłębiowskie projekty – przebudowę zabytkowego dworca w Maczkach, a także przebudowę dworców w Dąbrowie Górniczej.

Jeremiasz Świerzawski (czwarty od lewej strony) - fot. MZ
Jeremiasz Świerzawski (w pierwszym rzędzie czwarty od lewej strony) – fot. MZ

Ceniony fachowiec

Jeremiasz Świerzawski jest cenionym fachowcem na rynku. Ma sporą wiedzę i doświadczenie przy dużych projektach inwestycyjnych. Teraz z tej wiedzy skorzysta prezydent Arkadiusz Chęciński.

– W tej chwili prowadzimy kilka dużych inwestycji i przymierzamy się do następnych. Czeka nas bardzo dużo pracy, dlatego potrzebny jest nam fachowiec, który zrealizował duże projekty – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jeremiasz Świerzawski będzie nadzorował i koordynował miejskie inwestycje. – Będzie pośrednikiem między mną a naczelnikami wydziałów – dodaje Arkadiusz Chęciński.

PRZECZYTAJ: Zbigniew Byszewski wiceprezydentem Sosnowca

Przed nowym doradcą sporo pracy. Przypomnijmy, że kilka inwestycji w Sosnowcu jest w trakcie projektowania – m.in. Zagłębiowski Park Sportowy i Egzotarium.

Prof. Marek Barański - fot. Arch. TZ
Prof. Marek Barański – fot. Arch. TZ

Będzie drugim doradcą Chęcińskiego

Jeremiasz Świerzawski będzie drugim doradcą prezydenta Sosnowca. W 2015 roku Arkadiusz Chęciński powołał już prof. Marka Barańskiego, który odpowiada m.in. za kontakty z radami dzielnic i Radą Seniorów.

Kolejne przetasowania w urzędzie

Przypomnijmy, że to już kolejna personalna zmiana w sosnowieckim magistracie. Na początku sierpnia nowym zastępcą prezydenta został Zbigniew Byszewski, któremu podlegają m.in. Wydział Edukacji, Wydział Kultury i Promocji, Wydział Rozwoju i Przedsiębiorczości, Wydział Komunikacji oraz Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Wcześniej z urzędu odszedł ówczesny pierwszy zastępca prezydenta Sosnowca Mateusz Rykała, który został wiceprezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz szefem biura Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej.

Mateusz Rykała - fot. PL
Mateusz Rykała – fot. PL

To jednak nie wszystko. Od 1 sierpnia działają tam dwa nowe wydziały – Wydział Kultury i Promocji oraz Wydział Rozwoju i Przedsiębiorczości.

Wydział Kultury i Promocji powstał na skutek połączenia Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej z częścią Wydziału Rozwoju i Promocji. Z kolei naczelnikiem Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości został Tomasz Szymonowicz, pełniący do tej pory funkcję kierownika referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora w Wydziale Rozwoju i Promocji.

Czy wzięliście udział w tegorocznej akcji „Zagłębie za pół ceny”?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...