W meczu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi, Zagłębie pokonało na Stadionie Ludowym Sandecję Nowy Sącz 3:0. To drugie zwycięstwo sosnowiczan w tym sezonie.

W sobotnie południe piłkarze Zagłębia podejmowali ostatnią w tabeli Sandecję Nowy Sącz. Był to mecz na przełamanie dla sosnowiczan, bowiem podopieczni Piotra Mandrysza do tej pory przegrali mecze w Fortuna 1. Lidze. Tak też się stało. Zagłębiacy pewnie wygrali 3:0 i odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale pierwsza bramka padła dopiero w 20. minucie. Dawid Gojny dośrodkował w pole karne do Mateusza Grudzińskiego, a ten uciekł Adrianowi Dankowi i prawą nogą pokonał Dawida Pietrzkiewicza.

W kolejnych minutach gospodarze zmarnowali kilka dobrych okazji. Blisko ogrania bramkarza z Nowego Sącza byli m.in. Goncalo Gregorio i Patryk Małecki.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sosnowiczanie podwyższyli prowadzenie. Patryk Małecki ograł jednego z zawodników Sandecji i zagrał do Mateusza Szwed, który celnie uderzy na bramkę rywali.

W drugiej odsłonie gracze Zagłębia wciąż byli lepsi. Dobre okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Goncalo Gregorio i Patryk Mularczyk, który w sobotnim pojedynku był kapitanem zespołu.

W 67. minucie miejscowi ustalili wynik spotkania na 3:0. Filip Karbowy zagrał na lewą stronę pola karnego do Dawida Gojnego, a ten wyłożył na ósmy metr do Gregorio. Portugalczyk przyjął futbolówkę i strzelił pod poprzeczkę.

W następnej kolejce sosnowiczanie zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów (10 października).

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Mateusz Grudziński (20.), 2:0 – Mateusz Szwed (48.), 3:0 – Goncalo Gregorio (67.).

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki, Duriska, M. Grudziński, Gojny – Szwed (73. Kieca), Maia (80. Korzeniecki), Oliveira (66. Karbowy), Mularczyk, Małecki (81. Pawłowski) – Gregorio (73. Nowak). Trener: Krzysztof Dębek.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Danek (62. Basta), Szufryn, Piter-Bućko, Dziwniel – Chmiel (73. Ogorzały), Sovsić (46. Małkowski), Kamiński, Kasprzak, P. Mandrysz (62. Walski) – Korzyn. Trener: Piotr Mandrysz.

Żółte kartki: Mateusz Grudziński – Dawid Szufryn, Bartłomiej Kasprzak, Michał Piter-Bućko.

Sędziowali: Zbigniew Dobrynin – Marcin Hankiewicz, Arkadiusz Śpiewak (Łódź). Widzów: 1348.