Kierowcy muszą liczyć się z nowymi utrudnieniami w związku z trwającą od czerwca przebudową ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu.

W poniedziałek, 16 lipca na fragmencie ulicy Grota-Roweckiego, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Czerwonego Krzyża oraz ul. Toruńską zostanie ustawiona sygnalizacja świetlna i wprowadzony ruch wahadłowy.

– Ruch wahadłowy na tym fragmencie będzie obowiązywał przez przynajmniej dwa tygodnie. Później drogowcy zajmą się remontem kolejnej części, gdzie także będzie obowiązywała jazda na przemian jednym pasem – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Utrudnienia związane są z realizacją wartej 4,8 mln zł przebudowy ulicy Grota-Roweckiego wraz z budową dwóch rond na odcinku od trasy ekspresowej 86 do skrzyżowania z ulicą Udziałową.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Wykonawca, którym jest gliwicka firma Silesia Invest, na wykonanie I etapu inwestycji ma czas do końca 2018 roku oraz do końca maja 2019 roku na wykonanie prac w ramach II etapu. Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych.