Policjanci interweniowali w lokalu mieszczącym się w centrum Jaworzna, który pomimo zakazu był otwarty. Właściciel zdecydował się na zorganizowanie imprezy wbrew obowiązującym przepisom.

Policjanci z jaworznickiej komendy, wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, interweniowali w lokalu mieszczącym się w centrum miasta, który był otwarty pomimo zakazu. Okazało się, że w środku tańczyło na parkiecie kilkadziesiąt osób bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek.

Mundurowi wylegitymowali 69 uczestników imprezy. 41 osobom, które naruszyły obowiązek zakrywania ust i nosa, policjanci wręczyli mandaty karne, a wobec 24 sporządzono dokumentację, która będzie podstawą do skierowania do sądu wniosku o ukaranie.

Podczas legitymowania obecny na miejscu pies, szkolony do wykrywania narkotyków, podszedł do jednego z mężczyzn i wskazał go jako osobę, która może posiadać narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec Jaworzna posiadał przy sobie mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Po wykonanych czynnościach uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal. Z przeprowadzonej kontroli śledczy przygotowali materiały, które pozwolą na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów.

Obecni na miejscu pracownicy Sanepidu i Krajowej Administracji Skarbowej wykonali czynności w ramach swoich kompetencji. W zabezpieczeniu brało udział 60 funkcjonariuszy z KMP w Jaworznie oraz OPP w Katowicach. – Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych i zaleceń przekazywanych nam przez rząd – mówią policjanci.